TOYGAR AJANS MOBİL LOGO

Mail Ayarları

Öncelikle cihazınızın Uygulamalar kısmından Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Hesaplar başlığının altında bulunan Hesap Ekle bölümüne giriş yapıyoruz. Karşımıza birden çok hazır ayarları tanımlı sosyal ağ hesap tanımlamaları çıkacaktır. Biz buradan E-Posta kısmına geçiş yapıyoruz. Açılan sayfada E-mail ve şifremizi ilgili kutucuklara yazıyoruz ve bekliyoruz. Sonrasında Manuel Kurulum butonuna tıklıyoruz.

1. Aşama: Öncelikle AYARLAR’daki Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne girilir ve Hesap Ekle seçeneğine dokunulur.
Toygar Ajans Mail Ayarları

2. Aşama: Açılan sayfada sistem bize ” Ne tür bir hesap? ” diye bir soru soracak cihaz. Biz burada ” POP3 hesabı ” butonuna tıklayacağız.
Toygar Ajans Mail Ayarları
3. Aşama: Bu kısımda mail ayarlarımızı yazacağız.Pop3 portu 110 olacak şekilde mail hesabınızı ve şifrenizi yazınız sonrasında sayfanın en altında bulunan ileri butonuna basıyoruz.
Toygar Ajans Mail Ayarları
4. Aşama: Açılan sayfada yine mail sunucumuzun SMTP ayarlarını yapılandıracağız. Bağlantı noktası yani SMTP portu 587 olacak şekilde belirleyip ilgili alanları dolduruyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.
Toygar Ajans Mail Ayarları
5. Aşama: Bütün bu ayarları doğru yapılandırdığımız da son olarak bizden aşağıda belirtilen resimlerde ki gibi ayarlamalar yapmamızı isteyecektir cihaz bunları yapılandırınca mailimiz cihazımıza tanımlanmış olacaktır.
Toygar Ajans Mail Ayarları
Toygar Ajans Mail Ayarları