TOYGAR AJANS MOBİL LOGO

Özel Yazılım

Özel Yazılım

Web tabanlı(Özel) yazılımlar bu gün firmaların cankurtaranı gibidir. Dünyanın neresinde olursanız olun, internet sayesinde bu yazılımlar aracılığı ile çalışmanız mümkündür. Yine bu yazılımlar ile tüm kullanıcılar tek bir havuzda çalışabilir, bilgi alışverişinde bulunabilir ve iş birliği ile daha pratik ve verimli şekilde çalışabilirler. Web tabanlı(Özel) yazılım nedir sorusuna cevap verecek olursak; iş verimliğini arttıran, ofis dışında da istenilen yerde kullanılabilen, tek bir bilgisayara bağlı kalmayı gerektirmeyen ve bir kişinin düzenlemesine ihtiyaç duyulmadan kendisini otomatik güncelleyebilen, web tarayıcıda çalışan programlara Web tabanlı(Özel) yazılımlar denir.Kurumsal çalışmayı kolaylaştıran ve verimliliği arttıran Web tabanlı(Özel) yazılımların avantajları yabana atılmayacak cinsten.
Uyumluluk sorunu yoktur. Her işletim sisteminde çalışır, hiçbir sıkıntı çıkarmadan platform esnekliği sağlar. Önceleri yazılımlar yalnızca belirli platformlarda çalışırdı. Sadece Windows’da çalışan veya Mac’te çalışan yazılımlar vardı. Oysa Web tabanlı(Özel) yazılımlar, bir web tarayıcısı ve internet bağlantısı olan her platformda çalışır. Mac, Windows, Linux ne olursa olsun tamamen desteklenmektedir. Bilgisayara yük bindirmez. Herhangi bir güvenlik güncellemesine ve masaüstü yazılıma ihtiyaç duymaz.
Güncellemelerini kendinizin indirip kurması gereken yazılımların aksine veri merkezlerindeki yazılımlar otomatik olarak güncellenir. Bu sayede her zaman en günceli ve en iyisi kullanılmış olur. Çoklu kullanıcı desteği ile birden fazla kişi, farklı yerlerde ve farklı yetkilendirme ile sistemi kullanabilirler.
Yedekler için birden fazla yerde tutularak ek bir güvenlik sağlanır. Başka bir deyişle, yedeklerin de yedekleri alınır. Kolay kolay veri kaybı olmaz. Teknolojinin son olanakları ile donanmış veri merkezlerinde bulunan hızlı sunucular, biyometrik kilitler altında 7/24 gözlem altında tutulur. Bunların üzerinde bulunan işletim sistemi, siber saldırı kalkanı, anti virüs vb. yazılımlar ve altyapılar en son güvenlik yamaları ile düzenli olarak güncellenir. Sunucuların bulunduğu ağın veri trafiği de üst düzeyde çalışan güvenlik duvarlarının arkasında alarm sistemleri altında uzmanlar gözetiminde güvenli bir şekilde akar. İşin en keyifli kısmı ise, Web tabanlı(Özel) yazılımları kullanmak için hiç bir şey indirmek veya kurmak zorunda kalınmaz.

Günümüzde Web tabanlı(Özel) uygulamalar gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en büyük sebeplerini sıralayacak olursak;
+ Web tabanlı(Özel) uygulamalara her yerden ulaşılması,
+ Web tabanlı(Özel) projelerin çok fazla donanım kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabilmesi,
+ Çalıştırılan bilgisayarda özelleştirilmiş ( Ek Program vs..) ihtiyaç duymaması,
+ Masaüstü programlara göre çok stabil ve hızlı çalışması
sıralanabilir.